Trwają prace na stadionie

Trwają prace na stadionie

Na ostrowskim stadionie kończą się zaplanowane na ten rok prace modernizacyjne. Trwa właśnie montaż krzesełek na odcinku od trybuny głównej do trybuny gości. Miasto zakupiło również granit na tor.

Na wyremontowanych trybunach zamontowanych zostanie ponad 1400 nowych krzesełek. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego. Na części pomiędzy trybuną główną a trybuną gości powstała żelbetowa trybuna. Wcześniej zdemontowano drewniane ławki, usunięto również betonowe elementy trybun. W miejsce drewnianych ławek zamontowane zostaną krzesełka z polipropylenu. By spełnić wymogi pierwszej ligi, do której ostrowska drużyna wywalczyła w tym roku awans, konieczny był zakup nowej nawierzchni granitowej.

Główna Komisja Sportu Żużlowego ostrzegała klub, że jeśli nawierzchnia nie zostanie uzupełniona, może on nie otrzymać licencji toru na 2019 rok. W związku z tym granit jest już na stadion dowożony. W sumie będzie to 1000 ton. Koszt tej inwestycji to 80 tys. zł – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Zakres prac zawierał też powstanie pasa bezpieczeństwa oraz schodów zewnętrznych. Wykonana została w tym miejscu ściana oporowa. Miasto na tę część modernizacji przeznaczyło 2 294 846,31 zł.

W minionej kadencji krok po kroku remontowaliśmy ostrowski stadion. W 2017 roku przeznaczyliśmy na ten cel niemal 1,5 mln zł, w tym roku ponad 2 mln. Wcześniej zakupione zostały bandy piankowe i bandy pneumatyczne, a w poprzednich latach zmodernizowaliśmy ogrodzenie toru i pas startowy. W sumie na remont stadionu wydaliśmy ponad 4 mln zł. To sporo, ale dzięki temu mamy już zmodernizowaną połowę obiektu – wylicza prezydent.

 

Kolejne 3 mln zł zostaną przeznaczone na remont stadionu już w przyszłym roku.

 

 

Inf. Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UM

Z naszego klubu