4 punkty Sucheckiego w Finale IMP

Zbigniew Suchecki nie przyniósł wstydu swoim kibicom, bo choć w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski był jedynym przedstawicielem 2. Ligi, to zajął w nim 13 miejsce zdobywając 4 punkty, tyle samo co ustępujący Mistrz Polski – Szymon Woźniak. Szansę na występ w półfinale zaprzepaścił w ostatnim swoim starcie Mateusz Szczepaniak, kończąc zawody na 8 miejscu.

Najlepiej Zbigniew Suchecki zaprezentował się w pierwszym swoim starcie, bo choć przegrał nieco start, to w pierwszym łuku przedarł się na drugie miejsce i mimo zaciekłych ataków późniejszego finalisty Janusza Kołodzieja, dowiózł do mety 2 punkty. „Dwójkę” zdobył również Mateusz Szczepaniak, a w pierwszej serii wygrywali: Piotr Pawlickiego, Bartosz Zmarzlik, Norbert Kościuch i Piotr Protasiewicz.

W drugim starcie „Suchy” miał trzecie pole startowe i jako ostatni wszedł w pierwszy łuk, a choć na dystansie miał nieco większą prędkość od wyprzedzającego go Kacpra Woryny, to nie dał rady wyprzedzić rybniczanina. Kolejne 2 „oczka” zdobył startujący w tym biegu Mateusz Szczepaniak co dało mu 5. miejsce po dwóch seriach. Miano niepokonanego utrzymał tylko Piotr Pawlicki, a w jedynym swoim starcie Tomasz Jędrzejak (w miejsce wykluczonego Marcina Nowaka) zdobył 1 punkt.

W trzecim swoim występie zawodnik TŻ Ostrovii ambitnie walczył o 1 punkt, który ostatecznie zdobył, ale wskutek upadku Przemysława Pawlickiego. Trzecia seria obfitowała w niespodzianki – będący bez punktu Woźniak i Janowski zdobyli trójki, a niepokonany Piotr Pawlicki przegrał ze Smektałą i Mateuszem Szczepaniakiem, który ambitnie przez cztery okrążenia bronił jak lew drugiego miejsca, które sprawiło, że po dwunastu biegach „ostrowski rybniczanin” miał 6 punktów tracąc tylko 1 „oczko” do piątki liderów: Zmarzlika, Smektały, Kołodzieja, Protasiewicza i wspomnianego Piotra Pawlickiego.

Czwarta seria nie przyniosła punktów Sucheckiemu, ale za to kolejne drugie miejsce przywiózł Szczepaniak, co pozwoliło mu awansować na 5 miejsce w klasyfikacji. Na czoło stawki wysforowali się Zmarzlik i Protasiewicz (po 10 pkt.), a zagrozić Szczepaniakowi w walce o półfinał mogli Dudek, Smektała i Kościuch oraz mający dwa punkty mniej Janowski.

Jako pierwszy szansę na udział w barażu stracił Kościuch, kończąc na ostatnim miejscu bieg 17. Bezpośredni awans do wielkiego finału zapewnił sobie w tym biegu Zmarzlik, pokonując Protasiewicza . W wyścigu 18. udanie finiszujący w tych zawodach Janowski dzięki trzeciemu zwycięstwu, z dorobkiem 9 punktów zgłosił swój akces do półfinału, a miejsce w nim obok Protasiewicza zapewnił sobie Piotr Pawlicki. W biegu 19. Mateusz Szczepaniak potrzebował powtórzyć po raz piąty drugie miejsce, tymczasem rywale uciekli mu na starcie, a mimo ambitnej walki Szczepaniak punktu nie zdobył i musiał zadowolić się 8. miejscem. Wyścig 20. po pasjonującej walce wygrał Smektała przed Miedzińskim, natomiast Zbyszek Suchecki zrobił co do niego należało i  pokonał świeżo upieczonego Mistrza Polski Juniorów – Daniela Kaczmarka.

Piotr Pawlicki i Maciej Janowski zajęli dwa pierwsze miejsca zarówno w półfinale, jak i w finale, choć w tym drugim przypadku pomogło im wykluczenie zwycięzcy rundy zasadniczej – Bartosza Zmarzlika. Medal brązowy zdobył Janusz Kołodziej.