Czwarty kontrakt – Renat Gafurow

Czwarty kontrakt – Renat Gafurow

Renat Gafurow podpisał kontrakt z TŻ Ostrovią na występy w naszym klubie w sezonie 2019. Dla 36-letniego Rosjanina będzie to powrót do Nice 1. Ligi Żużlowej.

Renat Gafurow w minionym sezonie po 10 latach występów w Wybrzeżu Gdańsk postanowił przenieść się do naszego miasta i jak wynikało z jego wypowiedzi, decyzję tą uznał za słuszną. Potwierdził to fakt podpisania kontraktu z Ostrovią na kolejny sezon.

Choć kibice mogli odczuwać pewien niedosyt związany z jego występami, to jednak warto zwrócić uwagę, że sezon zakończył ze średnią 1,921 pkt/bieg i był jedynym żużlowcem Ostrovii, który wystąpił we wszystkich ligowych meczach, mimo dwóch groźnych upadków jakie zanotował w Bydgoszczy i Togliatti. Jego punkty okazały się bezcenne w obu wyjazdowych meczach z Kolejarzem Rawicz, co miało wpływ na wynik końcowy ostrowskiej ekipy w postaci awansu.

To czwarty kontrakt podpisany przez prezesów Ostrovii. W najbliższych dniach powinniśmy poznać nazwiska kolejnych żużlowców. Czy będą wśród nich jakieś niespodzianki? Przekonamy się niebawem.

Z naszego klubu