Dziewczyna – żużlowiec w Ostrovii!

Dziewczyna – żużlowiec w Ostrovii!

W poniedziałek 2 lipca na Stadionie Miejskim w zawodach VII rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w barwach naszego klubu zadebiutowała pierwsza w dziejach Ostrovii dziewczyna-żużlowiec Monika Nietyksza.

Monika Nietyksza licencję żużlową zdobyła w październiku ubiegłego roku w barwach Włókniarza Częstochowa. Perypetie zdrowotne sprawiły, że przygotowania do sezonu rozpoczęła dość późno i na swój debiut w oficjalnych zawodach musiała czekać aż do lipca.

Odrębną kwestią była jej przynależność klubowa, gdyż od początku częstochowianka szukała klubu, w którym mogłaby rozwijać swoją karierę.

Monika była częstym gościem w Ostrowie trenując na naszym torze, a ponieważ atmosfera w naszej szkółce i w klubie przypadła jej do gustu, uznaliśmy że warto pójść w kierunku bliższej współpracy – mówi prezes Radosław Strzelczyk – jako klub od samego początku działalności jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy, zatem debiut w naszych barwach dziewczyny-żużlowca wpisuje się w taką właśnie politykę klubu. Warto dodać, że w ślad za tym transferem zgłosiły się już do klubu dwie młode ostrowianki, które chciałyby wstąpić do naszej szkółki.

Jak dodaje półżartem prezes, jeśli dalej tak pójdzie, to może Ostrovia wystawi żeńską drużynę. Jak na razie Monika Nietyksza jest trzecią zawodniczką w Polsce z licencją żużlową.

– Z Ostrovią wiążę spore nadzieje – mówi Monika Nietyksza – wierzę, że spędzę tu świetny czas i że mój pierwszy sezon nie będzie ostatnim w tym klubie. Po pierwszych kontaktach mogę powiedzieć, że są tutaj świetni ludzie, którzy podchodzą do tego sportu profesjonalnie i chciałabym, żeby nasza współpraca trwała dłużej.

Monika posiada własne motocykle, a jak mogli zobaczyć ostrowscy kibice, radzi sobie na torze całkiem dobrze. Największym jej problemem jest przewaga fizyczna rówieśników, ale ciężka praca powinna dać efekty również na tym polu.

Życzymy naszej zawodniczce sukcesów na torze i zachęcamy zarówno chłopaków, jak i dziewczyny do spróbowania swych sił na  żużlowym motocyklu!

Fot. Julia Roger, Anna Kłopocka

Z naszego klubu