Mamy licencję

Mamy licencję

Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej przyznał TŻ Ostrovii licencję na sezon 2019. Jest to co prawda licencja warunkowa, ale owym warunkiem jest umowa na użytkowanie stadionu, którą klub ze względów finansowych, zawiera z miastem na okres od marca do października.

Spośród 23 klubów żużlowych 12 otrzymało licencje zwykłe, 6 licencje warunkowe, 3 licencje nadzorowane, natomiast 2 nie otrzymały licencji. W przypadku klubów Nice 1. Ligi Żużlowej  licencje zwykłe otrzymały: Rybnik, Gdańsk, Gniezno i Daugavpils. Licencję nadzorowaną ma Tarnów, natomiast bez licencji pozostają Łódź i Rzeszów.

W przypadku naszego klubu fakt przyznania licencji warunkowej nie jest zaskoczeniem:

Na dzień przyznawania licencji nie mamy umowy na użytkowanie stadionu – tłumaczy prezes Radosław Strzelczyk – jest to logiczne i uzasadnione ekonomicznie, że na okres zimowy nie wynajmujemy stadionu. Nie mamy takiej potrzeby i nie mamy takiej konieczności . Taki model jest efektem dobrej współpracy z miastem i jest to model dla nas optymalny.

Umowy na użytkowanie stadionu nie ma również Orzeł Łódź, ale w tym wypadku jest to efekt braku porozumienia z władzami miasta, stąd też decyzja żużlowych władz o nie przyznaniu klubowi z Łodzi licencji. Nie są natomiast znane powody nieprzyznania licencji Stali Rzeszów.

Do 13 grudnia kluby mają czas by złożyć odwołanie od decyzji Zespołu.

Z naszego klubu