Mamy nowego żużlowca!

Mamy nowego żużlowca!

A właściwie, to trzech. W dniu dzisiejszym na torze w Rzeszowie odbył się egzamin licencyjny do którego podeszło trzech adeptów ostrowskiej szkółki żużlowej prowadzonej przez Mariusza Staszewskiego.

Ponieważ najstarszy z nich Sebastian Szostak dwa tygodnie temu ukończył 15 lat, mógł podejść do egzaminu na certyfikat „Ż”. Młodszy o 2 miesiące Kacper Grzelak i mający lat 14 Jakub Krawczyk zdawali egzamin na licencję „250”.

Egzamin z jazdy chłopacy zdali rewelacyjnie i byli bezkonkurencyjni – mówi prezes Radosław Strzelczyknie mieli również problemów z egzaminem z teorii.

Wynik tego egzaminu zostanie ogłoszony za kilka dni, ale wydaje się to formalnością.

W ten sposób młodzieżowa kadra TŻ Ostrovii poszerzy się o trzech wychowanków. Choć Sebastian Szostak w niedawnym sparingu ze Stalą Gorzów pokazał, że potrafi wygrywać ze starszymi kolegami, to na jego ligowy debiut będziemy musieli jeszcze zaczekać. By móc startować z seniorami trzeba mieć ukończonych 16 lat, a do tego czasu można brać udział tylko w zawodach juniorskich.

Być może w zawodach tych będą już mogli startować Kacper i Jakub, jako że ukończą oni lat 15 w listopadzie i w lutym, zatem w najbliższym możliwym terminie będą mogli zdobyć dorosłą licencję, a wówczas TŻ Ostrovia będzie mogła wystawić ekipę złożoną z wychowanków.

Z naszego klubu