Marcin Kościelski bohaterem. Arged Malesa TŻ Ostrovia w finale juniorskich par!

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 11 czerwca, 2019

Jakże piękny prezent na swoje 21.urodziny sprawił sobie Marcin Kościelski, który pojechał znakomite zawody i walnie przyczynił się do awansu Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Kościelski zdobył 12 punktów, a przede wszystkim wygrał wyścig dodatkowy, który decydował o losach awansu.

Droga do finału była kręta i wyboista. Po zwycięstwie 5:1 nad PSŻ-em Poznań, w kolejnych dwóch wyścigach gospodarze przegrali z duetem Bocar Włókniarza Częstochowa 1:5 i Aforti Startu Gniezno 2:4. Wydawało się, że szanse na awans zostały pogrzebane. – Awans zaczął wymykać nam się z rąk. Zmieniłem motocykl na ostatnie dwa wyścigi i było nieco lepiej – tłumaczył Kamil Nowacki, dla którego nie były to najlepsze zawody.

Świetnie za to pojechał Marcin Kościelski, który sprawił sam sobie piękny prezent na urodziny. 21-latek wywalczył 12 punktów. Był szybki na starcie i na dystansie. – Czuję, że forma idzie w górę. Cieszy to w kontekście meczu z Gdańskiem w sobotę – mówił uratowany torunianin w barwach Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Ostatnie dwa wyścigi duet gospodarzy wygrał 4:2 z Get Well Toruń i 5:1 ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, a przed ostatnim biegiem trzymał kciuki za Marka Lutowicza, który musiał urwać punkty ekipie z Gniezna, by doszło do wyścigu dodatkowego o drugie miejsce. Lutowicz przez moment prowadził, ale ostatecznie wyprzedził go Damian Stalkowski.

Ekipy z Ostrowa i Gniezna zakończyły zmagania z dorobkiem 17 punktów i konieczny był wyścig dodatkowy. W nim lepiej wystartował Marcin Kościelski, który założył się na Damiana Stalkowskiego i pomknął do mety po zwycięstwo. Po wyścigu utonął w objęciach ostrowskiej ekipy. – Pierwszy raz byłem podrzucany w górę. To fantastyczne uczucie. Naprawdę lepszego prezentu na urodziny nie mogłem sobie wymarzyć – cieszył się 21-latek. Dodajmy, że eliminacjęw Ostrowie z dorobkiem 21 punktów pewnie wygrał Bocar Włókniarz Częstochowa.

To kolejny sukces Arged Malesa TŻ Ostrovia w tym sezonie. Wcześniej duet seniorów: Grzegorz Walasek – Tomasz Gapiński i rezerwowy Kamil Nowacki został mistrzem par Nice 1. Ligi Żużlowej, następnie zajął piąte miejsce w Finale Mistrzostw Polski Par Klubowych, a teraz nasi juniorzy zapewnili sobie awans do Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.