Mecz o wysoką stawkę!

Mecz o wysoką stawkę!

Miejsce w pierwszej dwójce 2. Ligi Żużlowej może być stawką niedzielnego meczu na Stadionie Miejskim, w którym MDM Komputery TŻ Ostrovia podejmować będzie rawickie Niedźwiadki.

Stainer Unia Kolejarz Rawicz to rewelacja tegorocznych rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Mecze pierwszej rundy pokazały, że fuzja z ekstraligową Unią Leszno okazała się strzałem w dziesiątkę, a rawicki klub po wyrównanych bojach z faworytami na półmetku rozgrywek zajmuje trzecie miejsce.

Mecz Ostrovii w Rawiczu miał ogromną dramaturgię, a rewelacyjny finisz pozwolił biało-czerwonym doprowadzić do remisu i wydrzeć gospodarzom 1 punkt. To oznacza, że zwycięzca niedzielnych derbów zdobędzie 3 punkty i miejsce w pierwszej dwójce ligi.

Na niedzielę trener Mariusz Staszewski postanowił posłać w bój zwycięski skład z poprzedniego spotkania z Poznaniem, z Adamem Ellisem i Kamilem Brzozowskim, którzy nie startowali w pierwszym meczu obu drużyn. Z kolei w zespole z Rawicza Dominika Kuberę zastąpi Rafał Konopka. Ogromnym atutem Kolejarza jest para juniorów Wiktor Trofimow – Szymon Szlauderbach, których udział w meczu rzadko kończy się na regulaminowych trzech występach juniorskich. Młodzi rawiczanie regularnie przywożą podwójne wygrane w biegach juniorskich, a jedynym wyjątkiem od tej reguły był mecz w Rzeszowie, gdzie 2. wyścig dnia zakończył się remisem 3:3.

W niedzielę, czeka nas ciężki bój o wysoką stawkę, którego wynik może się ważyć do ostatniego wyścigu. Zapraszamy na godzinę 16 na Stadion Miejski!

Awizowane składy:

Stainer Unia Kolejarz Rawicz
1. Richie Worrall
2. Rafał Konopka
3. Jaimon Lidsey
4. Arkadiusz Pawlak
5. Damian Baliński
6. Wiktor Trofimow
7. Szymon Szlauderbach

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
9. Adam Ellis
10. Kamil Brzozowski
11. Renat Gafurow
12. Zbigniew Suchecki
13. Nicolai Klindt
14. Kamil Nowacki
15. Marcel Studziński

Z naszego klubu