Na 7 tygodni przed inauguracją…

Na 7 tygodni przed inauguracją…

„To piękny obiekt. Jeśli sprawić niespodziankę, to najlepiej w pierwszej kolejce. Nowy sezon, to nowa karta. Jeśli się wszystko poukłada, to będzie dobrze. Pozytywna aura to atut teamu Mariusza Staszewskiego.”  –
Tak najkrócej można podsumować nastroje w ostrowskim klubie przed pierwszym meczem ligowym sezonu 2019.

Siedem tygodni pozostało do inauguracji Nice 1. Ligi Żużlowej. Ekipa Arged Malesa TŻ Ostrovia na swój inauguracyjny pierwszoligowy mecz uda się do Łodzi.

W piątek 8 lutego w Atlas Arenie w Łodzi odbyła się efektowna prezentacja zespołu Orła, podczas której prezes Witold Skrzydlewski wystąpił przy dźwiękach muzyki z „Ojca Chrzestnego” z logiem PGE Ekstraligi. To jednoznacznie wskazuje na aspiracje Orła w tym sezonie. Trener Lech Kędziora będzie dysponował szeroką kadrą, gdyż kontrakty w Łodzi podpisali: Kai Huckenbeck, Hans Andersen, Rohan Tungate, Rory Schlein, Ben Ernst, Maksim Bogdanow, Rafał Okoniewski, Tobiasz Musielak, Marcin Jędrzejewski, Daniel Jeleniewski, Dawid Wawrzyniak, Piotr Pióro, Eryk Borczuch i Kamil Kiełbasa.

Atutem łodzian, prócz silnego składu, ma być nowy stadion, oddany do użytku w lipcu ubiegłego roku.

Otwarcie stadionu Orła Łódź – lipiec 2018

O nastawienie z jakim ostrowska ekipa uda się do Łodzi odpytała żużlowców, prezesa i trenera telewizja klubowa OSTRO.tv

Prezes Radosław Strzelczyk:

– Jeśli już jedziemy na pierwszy mecz wyjazdowy, to jestem szczęśliwy, że będzie to mecz na pięknym stadionie w Łodzi. Mam nadzieję, że stoczymy ciekawą walkę pomiędzy beniaminkiem i de facto drużyną, która będzie walczyła o awans do Ekstraligi. Mam nadzieję, że tanio skóry nie sprzedamy i że powalczymy. A może uda się zrobić niespodziankę i zwyciężymy?

Tomasz Gapiński:

– Miałem okazję jeździć w Łodzi na meczu ligowym i na jednym turnieju. Jeśli będą potrzebne jakieś rady, to na pewno kolegom, którzy tam nie jeździli, udzielę. Ale to jest speedway, każdy umie jeździć w lewo, więc myślę że ten tor nie będzie nikomu sprawiał problemów. On jest podobny geometrycznie do toru w Toruniu. Myślę, że każdy z nas w Toruniu jeździł, a tam jest niemal identycznie.

Czy można pokusić się w tym meczu o niespodziankę?

– Jeżeli nie na początku sezonu, to kiedy? Pierwsze mecze są najcięższe, bo po zimie nie zawsze jest odpowiednio dobrze przygotowany tor, więc gdzieś musimy szukać swoich atutów.

Grzegorz  Walasek:

– Ja akurat tam nie jeździłem. Nie widziałem tego stadionu. Podejrzewam jednak, że jak się wszystko poukłada, to nie będzie kłopotów.

Trener Mariusz Staszewski:

– Nowy sezon, to zawsze całkiem nowa rzecz. Zobaczymy w jakiej dyspozycji będą wszyscy zawodnicy, a wtedy zobaczymy jak to będzie.

Radosław Strzelczyk:

– W każdym meczu należy być skoncentrowanym i jak najlepiej przygotowanym. Ja przede wszystkim życzę sobie, aby omijały nas kontuzje, no i żeby ten duch sportowy był w nas przez cały czas. Ta pozytywna aura to wielka zasługa Mariusza Staszewskiego i myślę, że dalej tak będzie. Liczę na wiele pozytywnych emocji!

Co o naszym pierwszym ligowym rywalu sądzą zawodnicy i trener Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolsk oraz Prezes Klubu Radosław Strzelczyk?🤔 Odpowiedź w materiale video OSTRO.tv 🎥

Opublikowany przez TŻ Ostrovia Środa, 6 lutego 2019

Fot. Orzeł Łódź, Video: PGE Ekstraliga

Z naszego klubu