Na Bydgoszcz – w najsilniejszym składzie

Na Bydgoszcz – w najsilniejszym składzie

Trener Mariusz Staszewski postanowił nie zmieniać zwycięskiego składu i w meczu z Polonią Bydgoszcz oglądać będziemy na Stadionie Miejskim tych samych zawodników, którzy startowali w poprzednich meczach TŻ Ostrovii.

 

Niedzielne spotkanie z Polonią Bydgoszcz wydawało się dobrą okazją dla Ostrovii do wypróbowania zmienników. Spadkowicz z 1 Ligi nie błyszczy w tegorocznych rozgrywkach i boryka się ze sporymi problemami, bo choć bydgoszczanie zakontraktowali przed sezonem aż 18 żużlowców, to jak na razie szukają optymalnego składu, który pozwoliłby im na zdobycie pierwszych punktów.

Mariusz Staszewski ostatecznie postanowił postawić na sprawdzony skład i nawet Nicolai Klindt, który w sobotni wieczór startuje w turnieju SEC Challenge w Terenzano postanowił dotrzeć w niedzielę na mecz do Ostrowa by mieć jak najwięcej jazdy na ostrowskim torze i móc się do niego optymalnie dopasować. Trener Ostrovii podkreśla, że jazda tym samym składem buduje ducha zespołu, który w kluczowych momentach meczu jest nie do przecenienia, choć ma świadomość, że na występ ligowy zasługuje również Zbigniew Suchecki.

W zgłoszonym składzie Polonii Bydgoszcz wolne miejsce figuruje pod numerem 3, ale według nieoficjalnych informacji zajmie je debiutant – Matic Ivacic. Słoweniec pokazał się z dobrej strony w kilku zawodach, czym zasłużył na debiut w polskiej lidze, choć akurat mecz z Ostrovią będzie dla niego trudnym wyzwaniem. Z dobrej strony prezentuje się również Francuz Dimitri Berge, który w meczu z PSŻ-em Poznań zdobył 14 punktów.

Wydaje się, że Polonia Bydgoszcz może być bardziej wymagającym przeciwnikiem niż ekipa z Krosna, zatem kibice mogą oczekiwać ciekawych pojedynków w niedzielnym meczu. Początek o godzinie 15:00.

Awizowane składy:

Polonia Bydgoszcz
1. Dimitri Berge
2. Damian Adamczak
3.
4. Rene Bach
5. Oskar Ajtner-Gollob
6. Tomasz Orwat
7. Mateusz Jagła

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
9. Bjarne Pedersen
10. Patryk Dolny
11. Renat Gafurow
12. Kamil Brzozowski
13. Nicolai Klindt
14.
15. Kamil Nowacki

Z naszego klubu