Nowa formuła MPPK

Nowa formuła MPPK

Reaktywowane dwa lata temu Mistrzostwa Polski Par Klubowych w bieżącym sezonie będą mieć rozszerzoną formułę, która obejmie również kluby Nice 1. Ligi Żużlowej.

Przez ostatnie dwa lata Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych rozgrywany był w Ostrowie Wielkopolskim. Jak mówił Maciej Polny, prezes KFSPORT i organizator finału MPPK:

Ostrów żyje żużlem i zasługuje na dobrej rangi zawody, wszystko tutaj sprzyja dobremu widowisku: atmosfera, kibice i ostrowski owal. Walczyliśmy o powrót prestiżu tych zawodów i śmiało mogę zaznaczyć, że to się udało.

Sukces ostrowskich finałów sprawił, że żużlowe władze podjęły decyzję o zorganizowaniu w roku 2019 Mistrzostw Par Klubowych pierwszej ligi.

Zasady jeszcze dopracowujemy. Na ten moment mogę powiedzieć jedynie tyle, że w zawodach weźmie udział sześć drużyn z pierwszej ligi. Do tego dojdzie dzika karta, którą najpewniej otrzyma organizator – mówi w rozmowie ze Sportowymi Faktami przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Oprócz atrakcyjnych nagród finansowych, zwycięzca zawodów otrzyma przepustkę do Finału MPPK.

O tym czy finał po raz kolejny zawita do Ostrowa za wcześnie dzisiaj wyrokować, niewątpliwie jednak nasi żużlowcy po raz kolejny będą mieli szansę zmierzyć się z najlepszymi w Polsce.

Z naszego klubu