Suchecki w gazie! Brzozowski i Dolny bez awansu

Suchecki w gazie! Brzozowski i Dolny bez awansu

Zbigniew Suchecki potwierdził wysoką formę pewnie zdobywając awans do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Odrobiny szczęścia i 1 punktu zabrakło Kamilowi Brzozowskiemu, nie najlepiej natomiast poszło Patrykowi Dolnemu.

Ćwierćfinały IMP rozegrano w piątek 1 czerwca na torach w Rawiczu, Lublinie, Krośnie i Opolu. W Opolu startował Kamil Brzozowski, a w Krośnie Zbigniew Suchecki i Patryk Dolny.

Obaj ostrowianie stanęli razem na starcie już w pierwszym swoim wyścigu, niestety przegrali „podwójnie” z Karolem Baranem i Oskarem Fajferem. Suchecki szybko wyciągnął wnioski i w kolejnym wyścigu wysforował się na czoło stawki, na dystansie jednak uległ Januszowi Kołodziejowi. Dwójkę mógł zdobyć również Dolny, ale dał się wyprzedzić Krzysztofowi Jabłońskiemu, a w swoim trzecim starcie mimo dobrego wyjścia spod taśmy, wywieziony pod bandę spadł na miejsce trzecie. Dużo lepiej radził sobie „Suchy”, wyprzedzając rywali na dystansie w dwóch kolejnych startach i dwukrotnie wygrywając, zapewnił sobie awans już po czterech rundach. W ostatnim wyścigu nie wdawał się już w walkę z rywalami, dowożąc do mety 1 „oczko”, co dało mu 10 punktów i 4. miejsce w zawodach. Tymczasem Dolny po ładnej walce w biegu 15. zdobył 2 punkty, ale by myśleć o awansie musiał w ostatnim starcie zdobyć trójkę. Tymczasem Kołodziej i Jamróg uciekli mu już na starcie, a na dystansie wyprzedził go Drabik i marzenia o półfinale prysły.

Zupełnie inaczej wyglądał bój Kamila Brzozowskiego w Opolu. Po dwóch zerach, dopiero od 12. biegu Kamil rozpoczął pogoń za rywalami przywożąc w kolejnych startach dwie dwójki i podobnie jak Dolny, potrzebował trójki w ostatnim swoim starcie. Na drodze do celu stanął mu Krzysztof Buczkowski, który również potrzebował trzech punktów. Zawodnik z Grudziądza po dobrym starcie nie dał szans rywalom zdobywając przepustkę do pólfinału, zaś ostrowianin z dorobkiem 6 punktów zakończył zawody na miejscu 11.

Na 4. miejscu ćwierćfinał w Opolu zakończył Tomasz Jędrzejak, a również miejsce 4. wywalczył w Lublinie Mateusz Szczepaniak. Los Dolnego i Brzozowskiego podzielił natomiast Michał Szczepaniak.

Z naszego klubu