W niedzielę – na Miejski!

W niedzielę – na Miejski!

Już tylko 3 mecze pozostały do zakończenia rundy zasadniczej 2. Ligi Żużlowej. Podopieczni Mariusza Staszewskiego w najbliższą niedzielę bronić będą pozycji lidera w meczu z 4. w tabeli OK Kolejarzem Opole.

Trener Staszewski przyznaje, że spodziewa się trudnego meczu. Z jednej strony będzie to najważniejsza próba przed arcyważnym spotkaniem ze Stalą Rzeszów, które czeka nas za trzy tygodnie. Z drugiej strony walczący o udział w play-off opolanie przyjadą do Ostrowa z mocnym postanowieniem zdobycia choćby 1 punktu, który umocniłby ich na zajmowanym obecnie 4. miejscu w tabeli.

Tradycyjnie już Mariusz Staszewski posyła w bój „żelazny skład”, który z każdym meczem wydaje się być mocniejszy. W meczu z Opolem zobaczymy te same pary, które w poprzedniej kolejce walczyły na torze w Bydgoszczy. I tak Zbyszek Suchecki pojedzie w parze z Bjarne Pedersenem, Kamil Brzozowski z Renatem Gafurowem, a juniorzy z Nicolai Klindtem.

Jeśliby szukać jakichś rezerw w naszym zespole, to właśnie formacja juniorska jest tą, która „może więcej”. Nasi młodzieżowcy mogą co prawda pochwalić się statystykami lepszymi od większości rówieśników z 2. Ligi, nie mniej znacznie ustępują „leszczyńskiemu duetowi z Rawicza”, czy Arkadiuszowi Potońcowi ze Stali Rzeszów. Skuteczna walka z tym ostatnim może być kluczowa na finiszu ligi, dlatego warto trzymać kciuki za naszych juniorów by w niedzielnym meczu zdobywali punkty nie tylko na rówieśnikach, ale powalczyli również z seniorami z Opola.

W starciu z liderami Kolejarza – Denisem Gizatulinem, czy Kevinem Woelbertem o punkty będzie trudno, ale opolski team nie jest monolitem i wyprzedzenie Oskara Polisa, czy Huberta Łęgownika powinno być celem na ten mecz Kamila Nowackiego i Marcela Studzińskiego.

Zatem – trzymamy kciuki i w niedzielę o 16:00 dopingujemy TŻ Ostrovię #OSTROpoSWOJE !

Awizowane składy:

OK Kolejarz Opole
1. Denis Gizatullin
2. Hubert Łęgowik
3. Oskar Polis
4. Richard Lawson
5. Kevin Woelbert
6. Jarosław Krzywosz

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
9. Bjarne Pedersen
10. Zbigniew Suchecki
11. Renat Gafurow
12. Kamil Brzozowski
13. Nicolai Klindt
14. Kamil Nowacki
15. Marcel Studziński

Z naszego klubu