Weteran, junior Kamil Nowacki

Weteran, junior Kamil Nowacki

Kamil Nowacki w sezonie 2019 będzie reprezentował barwy TŻ Ostrovii. Będzie to jego trzeci rok spędzony w Ostrowie, tym samym wychowanek gorzowskiej Stali stanie się żużlowcem z najdłuższym stażem w naszym klubie.

 

Kamil Nowacki przyszedł do Ostrovii w roku 2017 i był to jego powrót na tor po ciężkiej kontuzji, która mogła zakończyć jego karierę.  W maju 2016 roku junior Stali podczas treningu uderzył w bandę gorzowskiego toru  i doznał obrażeń głowy. Przez jakiś czas utrzymywany był w stanie śpiączki farmakologicznej, z czasem jednak nie tylko powrócił do zdrowia, ale i do ścigania.

Debiutancki sezon w Ostrovii był dla Kamila całkiem udany, w siedmiu meczach uzyskał średnią biegową 1,391 i zaskarbił sobie sympatię kibiców oraz zaufanie trenera, dlatego też obie strony były zainteresowane kontynuowaniem współpracy. W sezonie 2018 gorzowianin miał swoje wzloty i upadki, uzyskując średnią 1,211, ale w decydujących meczach sezonu zdobył ważne punkty mając spory wkład w awans TŻ Ostrovii do Nice 1. Ligi Żużlowej.

Cieszę się, że Kamil Nowacki zostaje z nami. Drugim juniorem będzie Marcin Kościelski. W późniejszym czasie planujemy jeszcze pozyskać trzeciego juniora, aby podnieść motywację naszych młodzieżowców – mówi trener Mariusz Staszewski. – Posiadanie tylko dwóch juniorów byłoby zbyt ryzykowne, ale nie będziemy tutaj czynić jakichś nerwowych ruchów.

Zarówno dla Kamila jak i dla Marcina nowy sezon będzie sporym wyzwaniem, ale i sporą szansą by wykazać się pełnią swojego talentu.

Z naszego klubu