Z Walaskiem i Gapińskim w nowy sezon!

Z Walaskiem i Gapińskim w nowy sezon!

Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński podpisali kontrakty z naszym klubem i w sezonie 2019 reprezentować będą Ostrovię w Nice 1. Lidze Żużlowej.

W czwartek 8 listopada władze klubu oficjalnie poinformowały o podpisaniu kontraktów z dwójką żużlowców, którzy w przyszłym sezonie stanowić będą o sile seniorskiej formacji TŻ Ostrovia. Zarówno Grzegorz Walasek, jak i Tomasz Gapiński to żużlowcy mający za sobą występy w Ekstralidze i bez wątpienia stanowią solidne wzmocnienie naszego składu.

42-letni Grzegorz Walasek w minionym sezonie miał podpisaną umowę w Toruniu, ale już w kwietniu został wypożyczony do Stali Gorzów, w której barwach wystąpił aż 17 razy kończąc ekstraligowy sezon ze średnią 1,275 pkt/bieg. Był to wynik porównywalny z osiągnięciami takich zawodników jak Linus Sundstroem, czy Peter Kildemand.

Bez wątpienia największe wrażenie na działaczach Ostrovii zrobił jego październikowy występ w Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, w którym Walasek nakręcał się z każdym startem by zwyciężyć w finale i zdobyć to prestiżowe trofeum. Po tych zawodach prezes Radosław Strzelczyk mówił:

Nie będę ukrywał, że chcielibyśmy mieć go u nas. Szanujemy się i lubimy, ale ten transfer w tej chwili w naszym przypadku to jedynie pobożne życzenie. Kluczowy jest czynnik finansowy, któremu na ten moment nie jesteśmy w stanie sprostać.

Tomasz Gapiński w minionym sezonie w barwach Polonii Piła uzyskał średnią biegopunktową 1,758 co dało mu 24. miejsce w gronie pierwszoligowców. To wynik porównywalny z osiągnięciami Andrieja Karpowa, Wadima Tarasienko, czy Dawida Lamparta. W meczach barażowych na torze w Pile zdobył 9+1 punktu, a w Ostrowie 5+1.

Obaj zawodnicy podkreślali, że kluczową rolę w podpisaniu kontraktów z Ostrovią odegrali sponsorzy w osobach Jana i Andrzeja Garcarków. Współpraca z firmą Auto Partner J. i A. Garcarek ma zapewnić żużlowcom wysokiej klasy sprzęt.

– Nie była to dla nas łatwa decyzja, ale podjęliśmy ją między innymi dlatego, że klubem zarządzają właściwi ludzie, którym można zaufać – mówił Jan Garcarek. – Zrobiliśmy to też po to, by zaangażować kibiców i kolejnych sponsorów. Chcemy, aby w radzie akcjonariuszy klubu nie spotykało się 5, ale 20 osób i żeby każda z tych osób starała się jeszcze przyprowadzać kolejnych. Wtedy będziemy mogli sięgać po jeszcze wyższe cele.

Prezes Radosław Strzelczyk podziękował braciom Garcarkom mówiąc:

– Bez firmy Auto Partner nie byłoby tych zawodników, a ja jestem niezwykle dumny, że mogę współpracować właśnie z taką firmą. Ta współpraca daje nam zapał do dalszych działań, ale też w dużej mierze dzięki nim jesteśmy w tym punkcie, w którym jesteśmy. Będziemy czynić starania by powiększyć radę akcjonariuszy, bo oni ponoszą główny ciężar utrzymania klubu,  ale podziękowania należą się też grupie 120 sponsorów, którzy wykładają swoje pieniądze byśmy mogli godnie reprezentować miasto, klub i kibiców.

Jak zapowiedział prezes Strzelczyk, w najbliższych dniach poznamy kolejne kontrakty, ale podkreślił, że już dzisiaj jest dumny z tego co udało się osiągnąć i jest przekonany, że będziemy mieć waleczny zespół, który kolejny sezon pojedzie ostro po swoje!

Z naszego klubu